Autor stránek

Autor stránek

Václav Pekař
Autor stránek se jmenuje Václav Pekař ze Spikal.
Narodil se 20.5.1991
Má velký vztah ke své rodné vísce Spikaly a zajímá se o dějiny okolí Spikal a samotných Spikal.

email: v.pekar@seznam.cz

Vítejte na stránkách obce SPIKALY

Zde můžete psát své připomínky k obci, stránkám, rozpovídat se o svých zážitcích atd.
tato stránka funguje jako diskusní forum, je libo co sem budete psát.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5347"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
pěkné...
Koukal jsem do matriky, jak jste psal opravdu, je tam na pravo na té straně napsaná příčina smrti v Němčině. Prosím Vás mohl by jste mi poslat překlad na můj email. moc bych byl rád.
email: v.pekar@seznam.cz


S pozdravem Václav Pekař
Dobrý den pane Radweg, promiňte že píši až teď, děkuji Vám za zprávu, tož těžko říci, jak to bylo, ale pokusím se sehnat, nějaké materiály ohledně pana Vegrichta, když to bude možný.
tutozprávu ohledně čp.16 a panu Vegrichtovi psal kronikář pan Václav Douša, který čerpal z purkrechtiní knihy o statku Sovínky., kam náleželi i Spikaly, Kováň a Krásná Ves.
bohužel se prej ztratila, ale jeden pán z Krásné Vsi by měl mít opisi, z této knihy, po svých předcích, kteří v Krásné Vsi byli rychtáři......


S pozdravem Václav Pekař ze Spikal.
Dobrý den, pátrám po předcích z rodu Vegrichtů, sídlících na Kovanci v č.p. 8 (a v Krásnovsi č.p. 44). Při procházení matrik v SOA Praha, jsem v knize KOVÁŇ 10 - kniha zemřelých, str. 17, narazil na Václava Vegrichta, kováře ve Spikalích č.p. 16. Ve sloupci "důvod úmrtí" je sepsán celý traktát, bohužel ve staroněmčině, od c.k. lékaře. Nechal jsem si ho přeložit od jednoho amatérského badatele. Vyplývá z něj, že tento kovář Vegricht byl jako vrah oběšen dne 22.3. 1864. V dějinách domů na tomto webu se píše u č.p. 16, že se při manipulaci se zbraní zastřelil. Není spíše možné, že někoho jiného (ne)chtěně zastřelil? I když oběť jsem zatím v archivech nenalezl. smiley S pozdravem - R. Kodym, Hradec Králové
Tak jsem zjistil novinu. v obci byli dva legionáři. první je znýmý, byl to Václav Vidner, Leg. v Rusku později ve Francii.
Ten Druhý je Josef Jíra, leg. v Itálii, později bojoval na Slovensku proti Maďarům.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one